Герб Украины  
На головну сторінку Національної комісії регулювання електроенергетики України  
Укр  |   Eng  |   Рус
розширений пошук
 
Основні завдання Комісії
версія для друку

 

Основні завдання Національної комісії регулювання електроенергетики України

 

Участь у формуванні та забезпеченні реалізації єдиної державної політики щодо розвитку і функціонування оптового ринку електроенергії, ринків газу, нафти та нафтопродуктів.

 

Державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці, нафтогазовому комплексі, у сфері теплопостачання, якщо теплова енергія виробляється на теплоелектроцентралях, когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії.

 

Сприяння конкуренції у сфері виробництва електричної енергії, постачання електричної енергії та газу, видобутку газу та нафти, зберігання та реалізації газу, нафти і нафтопродуктів та у сфері теплопостачання, якщо теплова енергія виробляється на теплоелектроцентралях, когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії.

 

Забезпечення проведення цінової і тарифної політики в електроенергетиці, нафтогазовому комплексі та встановлення тарифів на електричну та теплову енергію, що виробляється на теплоелектроцентралях, ТЕС, АЕС та когенераційних установках і установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії.

 

Забезпечення ефективності функціонування товарних ринків на основі збалансування інтересів суспільства, суб'єктів природних монополій та споживачів їх товарів і послуг.

 

Захист прав споживачів електричної і теплової енергії, газу, нафти та нафтопродуктів.

 

Розроблення і затвердження правил користування електричною енергією та газом.

 

Координація діяльності державних органів у питаннях регулювання ринків енергоносіїв.

 

Видача суб'єктам підприємницької діяльності ліцензій на виробництво електричної енергії в обсягах, що перевищують рівень, який встановлюється умовами та правилами здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії (ліцензійними умовами), передачу та постачання електричної енергії, зберігання природного газу в обсягах, що перевищують рівень, який встановлюється умовами та правилами здійснення підприємницької діяльності зі зберігання природного газу (ліцензійними умовами), і постачання природного газу, транспортування нафти та нафтопродуктів магістральними трубопроводами, транспортування природного і нафтового газу трубопроводами; ліцензування певних видів господарської діяльності у сфері теплопостачання, якщо теплова енергія виробляється на теплоелектроцентралях, когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії; видача ліцензій на електричну та теплову енергію, що виробляються когенераційними установками.

 

Контроль за додержанням ліцензіатами умов здійснення ліцензованої діяльності.

 

 

Основні завдання територіального представництва Національної комісії регулювання електроенергетики України

 

Участь у вдосконаленні механізму ціноутворення в електроенергетичному, нафтогазовому комплексах та у сфері теплопостачання, якщо теплова енергія виробляється на теплоелектроцентралях, когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії.

 

Захист прав споживачів в межах компетенції НКРЕ.

 

Здійснення контролю за дотриманням ліцензіатами Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності в електроенергетичному, нафтогазовому комплексах та у сфері теплопостачання відповідно до положень НКРЕ про перевірку ліцензованої діяльності ліцензіатів.

 

Участь у розгляді заяв на одержання та переоформлення ліцензій та надання консультацій суб`єктам підприємницької діяльності у питаннях, що стосуються ліцензованої діяльності.

 

Розгляд скарг, звернень, пропозицій ліцензіатів та споживачів в межах компетенції НКРЕ.

 

Електронний архів
Підписка на новини
Список файлів
Як сприяти розвитку ринкових відносин в енергетиці України?
зменшити податки
створити єдиний енергетичний ходдинг
запровадити конкуренцію серед виробників
запровадити конкуренцію серед постачальників
інше
Відповісти
результати опитування
22 липня 2017